Karate pro děti od 6 do 15 let

vhodné pro kluky i holky

Oddělené tréninky pro začátečníky

Všechny děti, které s karate začínají mají samostatnou tréninkovou skupinu, kde učíme postupně základní údery, kryty, kopy a postoje. Zároveň děti v průběhu začínají vnímat japonské pojmy důležité pro trénink karate. Klukům a holkám, kteří k nám přijdou až v průběhu roku, se bude individuálně po nezbytnou dobu věnovat jeden z našich trenérů a po zvládnutí základních principů se připojí k ostatním.

Individuální přístup

Bereme v potaz, že každé dítě je jinak nadané a i když trénujeme všichni ve skupině společně, snažíme se zaměřit na možné slabiny jednotlivců a pracovat na nich k celkovému zlepšení.

Vliv karate na chování

Trénink karate vyžaduje disciplínu a tréninky jsou podle toho také vedeny. U dětí budujeme vzájemný respekt, ale zároveň sebedůvěru. Díky zpestření tréninků různými hrami nechybí dětem potřebná soutěživost a motivace pracovat na sobě díky možnosti získání dalších barevných pásků.

Možnost začít kdykoliv

Nábor probíhá vždy v září, ale pokud nám to kapacitní možnosti dovolí, není problém se zapojit do tréninku kdykoliv během roku. Stačí kontaktovat jednoho z trenérů, nebo přijít osobně před tréninkem a naši trenéři se Vám budou rádi věnovat.

Kolektiv úspěšných sportovců

Naši trenéři i jejich žáci jsou úspěšnými závodníky a medailisty z republikových i mezinárodních soutěží. 

Speciální prostory

Naše tréninky probíhají v tělocvičně o rozloze 160 m²s tatami povrchem, zrcadlovou stěnou a dalším tréninkovým náčiním. K dispozici máme oddělené šatny s vlastními sprchami a wc.

Společenské akce

Protože nás karate a práce s dětmi baví, pořádáme i příležitostné společenské akce mimo dobu klasických tréninků, pro stmelení kolektivu a poznání nových kamarádů a trenérů i jinak. Nutno podotknout, že tyto události jsou u dětí, stejně jako tréninky, velmi pozitivně vnímány a vždy se těší na další. A to nás motivuje.

Lesná a Tuřany

Kromě hlavní tělocvičny a naší základny na Lesné máme otevřenou také menší tréninkovou skupinu v Tuřanech pro děti z daného okolí.

Flexibilní tréninky

Doporučujeme vyhradit si čas na oba dva tréninky v týdnu. Dětem, které chodí na trénink pouze jednou týdně se může po nějaké době stát, že začnou být oproti ostatním pozadu, přestanou si být jistí v tom, co dělají a tím pádem je přestává trénink bavit. Pro první pololetí to však není u nás podmínkou, protože jsme se vědomi, že některé děti navštěvují zároveň více kroužků a ze začátku je potřebují zkombinovat, proto v tomto ohledu vycházíme vstříc.

Karate nezávazně

Víme, že rozhodování se pro nějaký sport, či aktivitu není vždy jednoduché a někdy ani po jednom tréninku není přesvědčení stoprocentní. Proto si u nás můžete 2 tréninky vyzkoušet zdarma a nezávazně. Rodiče mohou být samozřejmě tyto 2 tréninky přítomni a sami se přesvědčit, že právě tradiční karate je pro Vaše dítě to pravé.

Všeobecná příprava

Kromě principů karate se zaměřujeme také na celkový rozvoj pohybových schopností a koordinace těla, kondiční cvičení a pro karate obzvlášť důležitý strečink. Tréninky zpestřujeme různými soutěžemi a v neposlední řadě se snažíme dětem předat i nějaké vědomosti.

Jak přijít na první trénink?

Na první trénink není potřeba přijít rovnou v kimonu, vše co budete na prvních pár týdnů potřebovat je pouze tričko a tepláky. Nebudete potřebovat ani žádné sportovní boty, cvičíme bosí na speciálním povrchu, tzv.tatami.