Karate pro děti od 6 do 15 let

vhodné pro kluky i holky

Oddělené tréninky pro začátečníky

Všem dětem, které v Karate TJ TESLA BRNO začínají, je určena samostatná tréninková skupina, kde učíme postupně základní údery, kryty, kopy a postoje. Zároveň děti v průběhu začínají vnímat japonské pojmy důležité pro trénink karate. Tréninky jsou zároveň prokládány zábavnými nácviky a pohybovými hrami.

Individuální přístup

Bereme v potaz, že každé dítě je jinak nadané a i když trénujeme všichni ve skupině společně, snažíme se zaměřit na možné slabiny jednotlivců a pracovat na nich k celkovému zlepšení.

Vliv karate na chování

Trénink karate vyžaduje disciplínu a tréninky jsou podle toho také vedeny. U dětí budujeme vzájemný respekt, ale zároveň sebedůvěru. Díky zpestření tréninků různými hrami nechybí dětem potřebná soutěživost a motivace pracovat na sobě díky možnosti získání dalších barevných pásků.

Omezená kapacita

Kvůli velkému zájmu a zachování vysoké kvality našich tréninků, budeme nové členy přijímat pouze v měsíci září, během náborových tréninků. Avšak neváhejte se u nás informovat o aktuální situaci, naši trenéři se Vám budou rádi věnovat.

Kolektiv úspěšných sportovců

Naši trenéři, i několik žáků, jsou úspěšnými závodníky a medailisty z republikových i mezinárodních soutěží. Díky svým zkušenostem tak mají rozhodně co předat dále v rámci tréninku. Starší jedinci z řad žáků, jdou díky svému přístupu příkladem ostatním, méně zkušeným.

Speciální prostory

Tréninky na Lesné probíhají v tělocvičně o rozloze 160 m² se speciálním tatami povrchem určeným pro karate, zrcadlovou stěnou a dalším tréninkovým náčiním. K dispozici máme oddělené šatny s vlastními sprchami a wc. V Tuřanech cvičíme v plně vybaveném zrcadlovém sálu tamní posilovny.

Společenské akce

Protože nás karate a práce s dětmi baví, pořádáme i příležitostné společenské akce, mimo dobu klasických tréninků, pro stmelení kolektivu a poznání nových kamarádů a trenérů i jinak, než v kimonu. Nutno podotknout, že tato setkání jsou u dětí velmi oblíbené a všemi vnímány jako příjemné zpestření celé sezóny.

Lesná a Tuřany

Kromě hlavní tělocvičny a zároveň základny na Lesné, máme otevřenou také menší tréninkovou skupinu v Tuřanech, pro děti z daného okolí.

Flexibilní tréninky

Doporučujeme vyhradit si čas na oba dva tréninky v týdnu. Dětem, které chodí na trénink pouze jednou týdně se může po nějaké době stát, že začnou být oproti ostatním pozadu a trénink je přestává bavit. Pro první pololetí to však není u nás podmínkou, protože jsme si vědomi, že některé děti ještě navštěvují zároveň více kroužků a potřebují je zkombinovat, proto v tomto ohledu vycházíme vstříc.

Karate nezávazně

Víme, že rozhodování se pro nějaký sport, či aktivitu není vždy jednoduché a někdy ani po jednom tréninku není přesvědčení stoprocentní. Proto si u nás můžete 2 tréninky vyzkoušet zdarma a nezávazně. Rodiče mohou být samozřejmě tyto 2 tréninky přítomni a sami se přesvědčit, že právě tradiční karate je to pravé.

Všeobecná příprava

Kromě principů karate se zaměřujeme také na celkový rozvoj pohybových dovedností a koordinace těla, kondiční cvičení a obzvlášť důležitý strečink. Tréninky zpestřujeme různými soutěžemi, gymnastickými prvky, nácviky na postřeh a kompenzačními cviky.

Jak přijít na první trénink?

Na první trénink není potřeba přijít rovnou v kimonu, vše co budete na prvních pár týdnů potřebovat je pouze tričko a tepláky. Nebudete potřebovat ani žádné sportovní boty, cvičíme bosí na tatami povrchu.