Články

Na začátek závodní sezóny 15 medailí z domácího Národního poháru v Brně

Karate Tesla Brno získala 15 medailí. Národní pohár ČATK - Vodova.

Nový rok jsem začali jak se sluší a patří

V sobotu 9.února 2019 bylo na programu 1.kolo Národního poháru v Brně, který jsme za spolupráce s ČATK  pořádali. Letos poprvé se všechny NP odehrají na čtyřech zápasištích, a tak jsme museli opustit naši domovskou halu na Tesle a závody zorganizovat ve větší sportovní hale na Vodové v Králově Poli.

I přes období jarních prázdnin a chřipkové epidemie se na turnaj zapsalo 230 závodníků všech věkových kategorií a konkurence byla tedy i tak slušná. První medaile jsme začali sbírat hned v dopolední části, kdy se na tatami představili kategorie seniorů a juniorů. Největší přísun "placek" ale přišel odpoledne od našich žáků a kadetů. A to jak v kata, tak kumite.

Díky více zápasištím jednotlivé kategorie odsýpaly rychleji, než tomu bývalo dříve, a tím pádem závody tentokrát skončily v příjemných 16:30. Na konci soutěžního dne jsme byli s celkovým počtem 15 medailí, z 23 startujících závodníků, pro Teslu spokojení. Důležité pro nás ale je hlavně fakt, že úsilí z tréninků i s konkrétními prvky se přenesly i do závodní formy a je vidět, že to nese své ovoce.

Velké díky patří našim dobrovolníkům

Na závěr patří pochvala samozřejmě závodníkům za jejich parádní výkony, ale také chceme tímto ještě jednou poděkovat všem dobrovolníkům z našich řad, kteří nám neváhali pomoct už od ranních hodin nebo v průběhu celého dne. Bez vás by vše neproběhlo tak hladce. Vážíme si toho a jsme rádi, že máme takovou partu.

1.místo

Döme Petr - kumite

Hejčová Viktorie - kata

Hejčová Viktorie - kumite

Mailbek Richard - kata

Palán Antonín - kumite (jeho první závody)

Tesařová Elli - kata

2.místo

Čonka Milan - kata (jeho první závody)

Veselý Radek - kata

3.místo

Brzobohatá Lenka - kata

Fiala David - kata

Hehl Sofia - kumite

Husárová Sofie - kumite

Nosek Filip - kata (jeho první závody)

Slíva Vojtěch - fukugo

Slíva Vojtěch - kumite