2 zlata z Evropského poháru dětí putují do Brna

Ve dnech 21. až 22.10. se v polském Lublinu konal Evropský pohár dětí v tradičním karate. Česká výprava čítala dohromady 37 závodníků, z toho 5 reprezentantů, díky výsledkům z celé sezóny, bylo vysláno z Tesly Brno. Jmenovitě se jednalo o Richarda Mailbeka, Petra Döme, Štěpána Rotrekla, Sofii Husárovou a Sofii Hehl.

Celkově čeští závodníci brali 9 medailí a Tesla se na tomto výsledku podílela poměrně velkou měrou, protože jediné 2 zlaté medaile tohoto výběru putují právě k nám, do Brna.

Hned zkraje prvního soutěžního dne se Petr Döme postaral o první zlatou radost, když vyhrál svou kategorii Kata Boy’s 4. kyu – 1. DAN. V průběhu dne se na tatami dostali i další naši reprezentanti, ale ani velmi pěkné výkony v mezinárodní konkurenci medaili nepřinesly. Ovšem ještě jednoho úspěchu jsme se dočkali, a to když Sofie Husárová potvrdila svou neskutečnou formu z posledních soutěží a i ona vyhrála pohár pro vítěze kategorie Kata Girl’s 7. kyu. Nutno podotknout, že Sofie u nás začala trénovat karate teprve před rokem…

Pro všechny se určitě jednalo o velký zážitek a získání neocenitelných zkušeností. Dostat se do finálního českého výběru, složeného ze všech klubů České asociace tradičního karate, je samo o sobě úspěchem. Gratulujeme celému českému týmu a medailistům obzvláště!

Závěrem bychom chtěli za Karate TJ TESLA BRNO poděkovat panu Rotreklovi za pomoc a dohled na děti po celou dobu soutěže.

 

Fotogalerie:

http://karateteslabrno.rajce.idnes.cz/Evropsky_pohar_deti_2017/

Podrobnosti na:

http://www.karate.cz/vysledky-5-evropsky-pohar-deti-tradicnim-karate-wtkf-2017-lublin/

Podobné příspěvky