Karate pro děti od 8 do 15 let

vhodné pro kluky i holky

Trénink karate pro děti v Brně.

Oddělené tréninky pro začátečníky

Všechny děti, které v Karate TJ TESLA BRNO začínají,  trénují v samostatné skupině, kde se postupně naučí základní údery, kryty, kopy a postoje. Zároveň děti v průběhu prvních týdnů začnou vnímat japonské pojmy důležité pro trénink karate. Tréninky prokládáme zábavnými cvičeními, pohybovými hrami a základní gymnastikou.

NÁBOR DĚTÍ DO KARATE 2020 - informace a registrace

Vliv karate na chování dítěte

Trénink karate vyžaduje disciplínu a tréninky podle toho také vedeme. U dětí budujeme vzájemný respekt, ale zároveň sebedůvěru. Díky zpestření tréninků hrami nechybí dětem potřebná soutěživost a motivace pracovat na sobě, díky možnosti získání dalších barevných pásků.

Trénink karate pro děti v Brně na Lesné.
Velký úspěch dětí z Karate TJ Tesla Brno na Evropském poháru dětí v Litvě.

Speciální prostory

Tréninky na Lesné probíhají v prostorech o rozloze 160 m² se speciálním tatami povrchem určeným pro karate, zrcadlovou stěnou a dalším tréninkovým náčiním. Samozřejmostí jsou oddělené šatny s vlastními sprchami a wc. V Tuřanech cvičíme v plně vybaveném zrcadlovém sále tamní posilovny.

Karate nezávazně

Víme, že rozhodování se pro nějaký sport či aktivitu není vždy jednoduché a někdy ani po jednom tréninku není přesvědčení stoprocentní. Proto si u nás můžete 2 tréninky vyzkoušet zdarma a nezávazně. Rodiče mohou být samozřejmě tyto 2 tréninky přítomni a sami se přesvědčit, že právě tradiční karate je to pravé.

Všeobecná příprava

Kromě principů tradičního karate se zaměřujeme také na celkový rozvoj pohybových dovedností a koordinace těla, kondiční cvičení a obzvlášť důležitý strečink. Tréninky zpestřujeme různými soutěžemi, gymnastickými prvky, nácviky na postřeh a kompenzačními cviky.