Karate pro děti od 6 do 15 let

vhodné pro kluky i holky

Trénink karate pro děti v Brně.
Oddělené tréninky pro začátečníky

Všechny děti, které v Karate TJ TESLA BRNO začínají,  trénují v samostatné skupině, kde se postupně naučí základní údery, kryty, kopy a postoje. Zároveň děti v průběhu prvních týdnů začnou vnímat japonské pojmy důležité pro trénink karate. Tréninky prokládáme zábavnými cvičeními, pohybovými hrami a základní gymnastikou.

Individuální přístup

Bereme v potaz, že každé dítě je jinak nadané a i když trénujeme všichni ve skupině společně, zaměřujeme se na možné slabiny jednotlivců a pracujeme na nich.

Vliv karate na chování

Trénink karate vyžaduje disciplínu a tréninky podle toho také vedeme. U dětí budujeme vzájemný respekt, ale zároveň sebedůvěru. Díky zpestření tréninků hrami nechybí dětem potřebná soutěživost a motivace pracovat na sobě, díky možnosti získání dalších barevných pásků.

Omezená kapacita

Kvůli velkému zájmu a zachování kvality našich tréninků, budeme nové členy přijímat pouze v měsíci září, během náborových tréninků. Neváhejte se však u nás informovat o aktuální situaci, rádi se vám budeme věnovat.

Trénink karate pro děti v Brně na Lesné.
Velký úspěch dětí z Karate TJ Tesla Brno na Evropském poháru dětí v Litvě.
Kolektiv úspěšných sportovců

Jako trenéři i žáci jsme úspěšnými závodníky a medailisty z republikových i mezinárodních soutěží. Díky svým zkušenostem tak máme rozhodně co předat dále v rámci tréninku. Jsme také rádi, že starší jedinci z řad našich žáků, jdou díky svému přístupu příkladem ostatním - méně zkušeným.

Speciální prostory

Tréninky na Lesné probíhají v tělocvičně o rozloze 160 m² se speciálním tatami povrchem určeným pro karate, zrcadlovou stěnou a dalším tréninkovým náčiním. Samozřejmostí jsou oddělené šatny s vlastními sprchami a wc. V Tuřanech cvičíme v plně vybaveném zrcadlovém sále tamní posilovny.

Společenské akce

Protože nás karate a práce s dětmi baví, pořádáme i příležitostné společenské akce,mimo dobu klasických tréninků, pro stmelení kolektivu a poznání nových kamarádů a trenérů i jinak, než v kimonu. Musíme říci, že tyto události jsou u dětí i rodičů velmi oblíbené.

Lesná a Tuřany

Kromě hlavní tělocvičny a zároveň naší základny na Lesné, trénujeme také v menších tréninkových skupinách v Tuřanech.

Zahájení sezóny Karate TJ Tesla Brno v Komíně.
Tréninky nejlépe 2x týdně

Doporučujeme vyhradit si čas na oba dva tréninky v týdnu. Děti, které chodí na trénink pouze jednou týdně mohou být po nějaké době oproti ostatním pozadu. Jsme si ale vědomi, že některé děti navštěvují zároveň více kroužků a potřebují je zkombinovat, proto v tomto ohledu vycházíme zejména v prvním pololetí vstříc.

Karate nezávazně

Víme, že rozhodování se pro nějaký sport či aktivitu není vždy jednoduché a někdy ani po jednom tréninku není přesvědčení stoprocentní. Proto si u nás můžete 2 tréninky vyzkoušet zdarma a nezávazně. Rodiče mohou být samozřejmě tyto 2 tréninky přítomni a sami se přesvědčit, že právě tradiční karate je to pravé.

Všeobecná příprava

Kromě principů tradičního karate se zaměřujeme také na celkový rozvoj pohybových dovedností a koordinace těla, kondiční cvičení a obzvlášť důležitý strečink. Tréninky zpestřujeme různými soutěžemi, gymnastickými prvky, nácviky na postřeh a kompenzačními cviky.

Jak přijít na první trénink?

Na první trénink není potřeba přijít rovnou v kimonu, vše co budete na prvních pár týdnů potřebovat je pouze tričko a tepláky. Nebudete potřebovat ani žádné sportovní boty, cvičíme bosí na tatami povrchu.