|

Několik medailí na úvod nové sezóny!

Nová závodní sezóna začala a máme za sebou první Národní pohár, který se konal v sobotu 25.2. v Ostravě. Kromě našich zkušených závodníků se zúčastnili i naši nejmladší a nejšikovnější členové. A taky, že se předvedli!

Sofia Hehl, která už v loňské sezóně předvedla, že chce o medailové pozice bojovat, se umístila dvakrát druhá, jak v kata, tak i v kumite. Největší překvapení pro nás bylo umístění nejmladšího člena. Štěpán Rotrekl, trénující v naší druhé skupině v Tuřanech, vybojoval kov nejcennější a to zlato v kata. Ani ostatní si nevedli špatně. Jak Adam Košický, tak Sofie Husárová porazili své soupeře v několika kolech a nakonec skončili až těsně před branami finále. Nejstarší z dětské výpravy, David Fiala celkem nekompromisně a s velkou bojovností dokázal zvítězit nad několika i zkušenějšími soupeři a až v samotném finále ho jediný závodník dokázal zastavit. Po velkém boji získal krásnou stříbrnou medaili v kata.

Činili se ovšem také i naši nejstarší závodníci a zároveň trenéři. Petr Kašpárek se ve velké konkurenci o jednu desetinu neprobojoval do finále kata, ale i tak krásné 5. místo. Stejně tak i Radek Veselý, kterému se těsně zavřely brány finále. Tuto smůlu napravil Filip Popelka, v kumite se mu moc nedařilo a po prohraném semifinálovém zápasu obsadil 3. místo, avšak v kata postoupil do finále z prvního místa a to si i ve finále udržel. S kata Gojushiho dai tedy ve finále vybojoval zasloužené zlato.

Velká pochvala a gratulace spadá pro všechny reprezentanty Tesly a budeme se těšit na další kolo Národního poháru, který se bude konat v našem domácím prostředí sportovního areálu TJ Tesla už 2. dubna! 

Podobné příspěvky