Report a výsledky 3.kola Národního poháru ČATK v Brně

Národní pohár tradičního karate, který se konal v naší domovské hale TJ TESLA, je už za námi a tak si můžeme udělat krátké shrnutí celého dne.

Celá soutěž podle plánu odstartovala v 10 hodin tradičním nástupem všech zúčastněných klubů, jejich závodníků a rozhodčích. Celkem se sobotního turnaje zúčastnilo na 250 soutěžících ze 13 klubů České republiky. Tak jak to už bývá zvykem, jako první se na 3 zápasištích představily kategorie seniorů, společně s nejmladšími žáky a postupně přicházely na řadu další a další kategorie, jak v disciplínách kata, tak zápasech kumite.

Hned ze začátku medailově uspěli naši seniorští reprezentanti a trenéři Karate TJ TESLA BRNO. Filip Popelka zvítězil v kategorii kata a Vojta Slíva po několika zápasech v kumite vybojoval bronzovou medaili. O další získané medaile pro náš klub se postarali závodní stálice Sofie Husárová, která obsadila konečné 2.místo v kata, Petr Döme se umístil hned dvakrát, když v kata skončil na 3. a v kumite na 2. místě a David Fiala si rovněž udržel svůj standart, když vyhrál kategorii kata kadeti a v kumite vybojoval bronzovou medaili! A v kadetech ještě zůstaneme, díky Katce Jarošové, která ve své kategorii získala 1. místo v kata.

Radost nám i sobě udělali ale také mnohem méně zkušení a premiéroví závodníci. Lenka Brzobohatá a Michal Bohuš, z naší tuřanské tělocvičny, obsadili shodně 2.místa, Marek Polách, který u nás s karate také začal teprve v září, zvítězil ve své kategorii a Anička Holíková na svých prvních závodech získala bronzovou medaili!

Pochvala patří ale i všem ostatním, které jsme na tyto závody nominovali! Chce to jen vydržet a makat dál na sobě. Hlavně pro nováčky byla účast na takto velkých závodech určitě velkým zážitkem a dobrou zkušeností.

Chtěli bychom také poděkovat Hedvice Duškové a Peti Dohnalové za velkou výpomoc v průběhu soutěže! I díky nim proběhl celý den hladce, bez problémů a v pohodové atmosféře. Dále také děkujeme panu Sedláčkovi za parádní foto dokumentaci a nakonec SmartGym posilovně za drobné ceny pro vítěze vybraných kategorií.

3.kolo Národního poháru bylo zároveň posledním v této sezóně, která bude na domácí scéně zakončena říjnovým Mistrovstvím republiky a následně Mistrovstvím světa v Kanadě a Evropským pohárem dětí v Litvě.