Velký úspěch na Národním poháru v Brně

Máme za sebou, námi dlouho očekávané, 2. kolo Národního poháru, který se po delší odmlce uskutečnil v Brně, v naší domácí hale TJ TESLA.

Po poctivé přípravě, právě na tuto událost, se dostavily výsledky, které nakonec byly nad naše očekávání. Z 20 reprezentantů našeho klubu, mezi nimiž figurovali jak zkušení závodníci, tak naši začínající a nejmladší členové, jsme vybojovali skvělých 18 medailí! A činily se děti z obou našich tělocvičen, z Lesné i Tuřan!

 

Z naší mladé tuřanské skupiny byli nominováni 3 závodníci s minimálními, respektive žádnými zkušenostmi ze soutěží. Lenka Brzobohatá získala její první medaili, za 3. místo v kata žákyně D. První závody to byly také pro Veroniku Soudkovou, která skončila na 4. místě. Stejné „bramborové“ umístění obsadil nakonec po těsně prohraném semifinále s dalším naším členem nadaný Štěpán Rotrekl a aby toho nebylo málo, na 4. místě ve finále skončil i jejich trenér Petr Kašpárek, v kategorii kata senioři.

 

Velký přísun medailí pak následoval od členů z naší hlavní, a mnohem početnější, tělocvičny z Lesné. Z náborové skupiny, tedy začínajících karatistů, byli nominováni Sofie Husárová a Adam Košický, kteří se nezalekli ani o něco zkušenějších závodníků a vybojovali si shodně 2. místo v disciplíně kata žáci.

První NP to byl také pro Valdrina a Valona Mavriqi, kdy mladší Valdrin získal jak v kata, tak v kumite 3. místo a prokázala se tak větší koncentrovanost a píle z tréninků. Starší Valon se pak v mnohem zkušenější konkurenci bohužel neumístil. Na řadu přišel také jeden z našich nejmladších, a to Richard Mailbek. Ten po několika výhrách a následující prohře obsadil 5. – 8. místo v kata.  Dlouho čekala, až přijde na řadu Tereza Šustrová a vůbec jí to nepoznamenalo. V kumite skončila sice na 5. – 8. místě, ale v kata získala bronzovou medaili za 3. místo. Sofia Hehl je sice jedna z nejmladších, ale už má pár závodů za sebou. Startovala jak v disciplíně kata, tak kumite v kategorii žákyně C a opět předvedla velice dobrý výkon a získala tak 2 bronzové medaile!

Ke slovu se dostali samozřejmě i naši reprezentanti ČR v mládežnických kategoriích. Petr Döme opět prokázal kvalitu a vyhrál zlato v kata žáci B! David Fiala po přesunu do starší kategorie kadetů předvedl absolutní nasazení a vůli mezi nabitou konkurencí a probojoval se až do finále, kde si odbyl premiéru s mistrovskou kata Bassai Dai a rovněž vyhrál! Kumite pro něj bohužel skončilo nešťastně zraněním a po doporučení lékaře musel v této disciplíně skončit.

 

Dostáváme se už k našim zkušeným závodníkům. Velký dojem na všechny přihlížející udělala Hedvika Dušková, když v kumite narazila na starší a mnohem „oťukanější“ závodnici a rozhodně nepůsobila zaleknutým dojmem. Naprosto nebojácně se do soupeřky pustila a ta se rozhodně nenudila. Nakonec sice Hedvika prohrála a obsadila 3. místo, ale svou bojovností rozhodně nezaostávala. Uspěla také v kata, kde nad všemi soupeřkami se stejným kyu zvítězila a patřilo jí tedy 1. místo. Viktorií Hejčové se v kumite tolik nedařilo, ale dojem napravila v kata, kde zabojovala a obsadila 3. místo v kategorií kadetky.

Už v kategorii starší junioři po delší době startoval Tomáš Hanzl a po 6. místě v kata si spravil náladu v kumite, kde velice dobrým taktickým výkonem zvítězil po několika wazari, i nad zkušenějšími borci a vyhrál tak zlatou medaili! Obráceně to měl Radek Veselý, který si nevedl v kumite vůbec špatně a bylo vidět zlepšení z minulých soutěží, přesto se nakonec neumístil. Zato v kata předvedl svůj snad nejlepší výkon a díky nasazení a preciznosti obsadil konečné 2. místo.

Nechyběli ani naši nejzkušenější závodníci. Filip Popelka potvrdil formu a opět, i přes malé zaváhání na konci, získal na krk zlatou medaili v kata senioři! Vojtěch Slíva vstoupil v seniorech do kumite jako tank a nedával jeho soupeři moc šancí, ale i přes to to ale na vítězství ve fukugo nestačilo. Vše ale výsledkově napravil následně v kata a kumite, kde shodně vybojoval v obou případech 3. místo!

 


Všechny medaile a umístění jsou krásná a každý si tu svou naprosto zaslouží. Víc, než samotné medaile bychom ale chtěli vyzdvihnout naprostou bojovnost, nasazení a vůli každého z našich reprezentantů. Od nejzkušenějších, až po ty nejmladší. Bez těchto aspektů a samozřejmě správného tréninku a přípravy, bychom těchto úspěchů těžko dosáhli. 


 

Díky všem a velká gratulace!

 

Fotogalerie ZDE

 

Podobné příspěvky