Soustředění 2014

Jak už je každoročním zvykem, i letos v létě náš oddíl vyjel na čtrnáctidenní soustředění, které se opět konalo v rekreačním středisku Drak Nesměř nedaleko Velkého Meziříčí.

Jak vše probíhalo, co se dělo a jak se líbilo se dozvíte z článku, který pro vás letos připravily Kačka Wiecková a Iva Podborská …..

Hned první den jsme začali trénovat karate. Každý den dopoledne a odpoledne jsme cvičili naše těla i mysl, abychom byli lepší karatisti. Nechybělo ani večerní posilování nebo koupání v řece. Ale nebylo by to to pravé soustředění bez celotáborové hry nebo bez semináře a zkoušek, O víkendu už jsme všichni očekávali  pana Mgr. Petra Skryju. Cvičit s ním jsme začali hned po snídani, kdy jsme opakovaně procvičovali kata. Sluníčko pálilo neúprosně, ale jako karatisti jsme se nevzdali a cvičili jsme až do oběda. Po odpoledním klidu následoval trénink zaměřený na kumite (boj), kde jsme cvičili i ve dvojcích. Když nadešel čas svačiny, všichni jsme si už začali chystat potřebné věci ke zkouškám. Jako první šli zájemci o 8.kyu (žlutý pás) a zkoušky zakončilo 5.kyu (modrý pás).  Postupně si pan Skryja všechny bedlivě prohlédl jak cvičí a zda si pásek opravdu zaslouží a po záveřečné debatě s trenéry nám oznámil, že zkoušky úspěšně zvládli všichni. Budo pasy nám rozdal s krátkým komentářem co kdo má zlepšit a poté už se s námi rozloučil a odjel. Naše radost a chuť umět toho víc nás naplnila a pustili jsme se do trénování s větší vervou. Pokroky byly viditelné na závodech. První závody byly v neděli po příjezdu, další uprostřed soustředění a poslední na konci, tudíž bylo možné naše výsledky porovnat a radovat se z nich.

 

Po prvních pár dnech už byli všichni nedočkaví jaká celotáborová hra nás čeká. A zahájení bylo opravdu velkolepé. Japonská mafie Jakuza (trenéři) přijela a před zraky celého obsazenstva se odehrála přestřelka, které vyvrcholila krádeží kufru ukradených peněz z banky a rozdělením ostatních mafiánů (dětí) do gangů. Každý člen dostal jednu z mnoha funkcí např.: zabiják, bodyguard či zdravotník. Ve zbylých dnech soustředění se pokoušeli najít kufr s lupem pomocí indicií, které za sebou zlodějka zanechávala. Hra byla okořeněna casinem, výlety po okolí a úkoly podle funkcí jednotlivých mafiánů i skupin. Nakonec se kufr najít podařilo a scéna, která zakončila celou hru se uskutečnila za pomoci všech mladých mafiánů (dětí). Lup byl spravedlivě rozdělen a hra byla úspěšně u konce jako i celé soustředění, které jsme si všichni náležitě užili.

 

Poděkování patří našim trenérům, kteří připravili zajímavý program a ještě k tomu nám pomohli zlepšovat se v umění karate.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *