Světový pohár

V sobotu 6. června 2015 se v Centru pro japonská bojová umění a sporty „Dojo –Stara Wies“ konal již 8. ročník Světového poháru v tradičním karate ORLEN 2015. Na tomto prestižním turnaji soutěžili nejlepší karatisté světa nominovaní národními federacemi a schválení Světovou federací tradičního karate (WTKF).

O tuto cennou trofej bojovali zástupci Argentiny, Arménie, Brazílie, České republiky, Kanady, Německa, Ruska, Turkmenistánu, Ukrajiny, USA a domácího Polska. Čestný patronát nad touto jedinečnou akcí převzal Lech Walesa, bývalý polský prezident, nositel Nobelovy ceny za mír a legenda Solidarity, který po šesti letech opět navštívil Dojo – Stara-Wies, čímž vyjádřil podporu myšlenkám a ideím, jež prosazuje jak Polský svaz tradičního karate (PZKT), tak i samotná WTKF.“

„Náš závodník Vojtěch Slíva byl úspěšný, když se z eliminace Kitei dostal mezi 8 nejlepších, kde se mu dařilo i v prvních kolech závodu. Porazil závodníka z Argentiny na praporky 4:1. V dalším zápase proti Kanaďanovi však utrpěl krvácející zranění a verdikt lékaře zněl jasně „Doktor stop“. Tento verdikt rozhodčího-lékaře znamená, že daný závodník již nemůže pokračovat v zápase. Nakonec tedy skončil na vynikajícím 7. místě.