Soustředění 2016

DSC_0526a

 

Soustředění máme za sebou a opět jsme odvedli kus práce. Letos bylo specifické tím, že jsme náš pobyt v Nesměři zkrátili z již zaběhnutých 2 týdnů na 10 dní a dle mého to bylo tak akorát. Předpovědi počasí na první týdny měsíce srpna nebyly zrovna přívětivé, ale počasí nám nakonec krásně vyšlo a kromě dvou propršených odpolední bylo ideální na venkovní cvičení.

Co se tréninků týče, naučili jsme se několik nových kata heian, ale i pár mistrovských. Nechyběly samozřejmě ani tréninky zaměřené na nácviky kumite, kde vidíme větší nedostatky. I tento rok proběhly závody jak v kata, tak v kumite a nikdo nikomu nedal nic zadarmo. Celkový vítěz pak získal putovní pohár, kterým se bude moci pyšnit minimálně do příštího soustředění.

Naše soustředění však nebývá jen o tréninku karate (je ale velkou prioritou) a kondičním cvičení, ale také o hravosti. Tento rok měla celotáborová hra název „Kdo přežije“, podle stejnojmenného pořadu známém z televize. A i tady měly všechny tři kmeny za hlavní úkol postavit si v lese přístřešky na přespání. Mezitím se po celou dobu 10 dní odehrávaly menší bojové, dovednostní i vědomostní soutěže, za které týmy dostávaly body podle umístění a ty pak rozhodly o celkovém vítězi celotáborové hry.

Navštívil nás také náš hlavní trenér, sensei Petr Skryja, pod jehož taktovkou jsme absolvovali několik pestrých tréninků. K této příležitosti proběhly také zkoušky na STV (páskování), kde každý zúčastněný ze sebe vymáčkl opravdu to nejlepší, odpovídající danému výkonnostnímu stupni. Všem tedy ještě jednou gratulujeme!

Jen málokomu se opravdu chtělo z krásného prostředí kolem řeky Oslavy zpátky do víru velkoměsta, ale celý náš pobyt zde jsme si náležitě, jako každý rok, užili a nyní se zase budeme náležitě připravovat na další výzvy opět u nás v dojo.

Fotky ze soustředění si můžete prohlédnout v naši fotogalerii: http://karateteslabrno.rajce.idnes.cz/

 

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *